GARANTİ, İADE & DEĞİŞİM KOŞULLARI

- akademisilver.com’da satışa sunulan tüm ürünler garanti kapsamındadır. 

- garanti kapsamındaki ürünlere yapılacak bakım işlemlerinde ürünü firmamıza kendiniz getirebilir veya kargo ücreti tarafınızdan karşılanması koşulu ile bize gönderebilirsiniz. 


- Satın aldığınız ürünlerin garantilerinin devam edebilmesi için;  üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlar tarafından müdahale edilmemesi gerekmektedir. Ürünler üzerinde değişiklik ya da tahribat yapılmış ise; ürün garanti kapsamından çıkar.

- Ürünün yanlış kullanımından dolayı ya da kaza sonucu kırılması ve zarar görmesi garanti kapsamı dışındadır.

- Siparişlerinizi teslimat sırasında sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Ürünlerde eksik, hasar ya da hata tespit etmeniz durumunda kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. Durumu akademisilver.com bildiriniz. Gerekli incelemeler sonucu en kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır.

- Siparişinizi iptal ve iade etmek için mail ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Ürünün tarafımıza ulaşmasının ardından iade onaylandığında, ürün ücreti 30 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

- Müşterilerin özel istekleri doğrultusunda üretilen ya da üzerinde değişiklik yapılan ürünler 'kişiye özel' hale dönüştürüldüğünden, bu tür ürünlerde iade ve değişim yapılmamaktadır.


- "İndirimdekiler" kategorisinde yer alan ürünlerde iade ve değişim yapılamamaktadır.


- Kapıda ödeme ile yaptığınız alışverişlerde 5,90 TL "kapıda ödeme hizmet bedeli" ödemeniz gerekir. Bu bedel kargo şirketi tarafından, ürün bedelini bize aktarma hizmeti verdiği için alınmaktadır. Sipariş iptal & iade işlemlerinde bu bedel AkademiSilver tarafından karşılanmaz.


- Satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde, teslimat tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde mail ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Hatalı ürün, onayın ardından yenisi ile değiştirilir. Ürünün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 30 günlük süre içerisinde kullanılmışsa iade ve değişim gerçekleşmez.

- İade etmek istediğiniz ürünlerin, size gönderilen şekliyle, teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ambalaj ve diğer tüm evrak/materyallerin eksiksiz ve hasarsız şekilde gönderilmesi gerekir: